Τα Βιομηχανικά Διδακτορικά εντάσσονται στον 3ο πυλώνα του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας “Ελλάδα 2.0”, σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση. Το έργο απευθύνεται στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της Ελλάδας, σε συνεργασία με επιχειρήσεις ή βιομηχανίες, και αφορά στη χρηματοδότηση Βιομηχανικών Διδακτορικών για υποψήφιους διδάκτορες και τη διεξαγωγή βιομηχανικής ή εφαρμοσμένης έρευνας. Μεταξύ άλλων, σημειώνει το ΥΠΑΙΘ, “το έργο θα συμβάλλει στη συνεργασία της επιστημονικής κοινότητας με τον παραγωγικό τομέα, προκειμένου να τονωθεί η καινοτομία εντός των ελληνικών πανεπιστημίων”.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ :
- Ενημερωτικό δελτίο για την Αλγερία (6/2024)
- Δελτίο Οικονομικών και Επιχειρηματικών στην Ισπανία (6/2024)
- TOREAD Outdoor Brands Forum (Πεκίνο)
- Επιχειρηματική Αποστολή στην Πρίστινα, 4-5 Σεπτεμβρίου 2024
- Enterprise Greece – Συμμετοχή στην ΔΕ FOODEX JAPAN , Τokyo 11-14 .3.2025
- Επικαιροποιημένη Χαρτογράφηση Χρηματοδοτούμενων από ΕΕ Έργων σε χώρες Δυτικών Βαλκανίων
- Περιφέρεια Κρήτης: Προσκλήσεις ενδιαφέροντος για τα μέλη μας
- Enterprise Greece: Επιχειρηματική αποστολή στην Σόφια 2024