Ο Αναπτυξιακός Σύλλογος Γυναικών Επιχειρηματιών Κρήτης διοργανώνει στην Πλατεία Ελευθερίας στο Ηράκλειο, από 29 Ιουλίου έως και 7 Αυγούστου 2022, την 21η έκθεση -γιορτή των μελών του- με Κρητικά προϊόντα, Οικοτεχνίας, Χειροτεχνίας με τίτλο: «Τα παραδοσιακά επαγγέλματα και η εξέλιξη τους». Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 29 Ιουλίου στις 7.30 το απόγευμα.
Στην διάρκεια της έκθεσης κάθε βράδυ, παράλληλες εκδηλώσεις που αναδεικνύουν τα ήθη και έθιμα του τόπου μας όπως: Κρητικές βραδιές, μουσική, χορός, παιχνίδια, μαγειρική, καλαθοπλεκτική, υφαντική, κόσμημα, ζωγραφική, παρουσίαση βιβλίου κλπ. Επίσης θα λειτουργεί καθημερινά γραφείο συμμετοχής για «Ημέρα Καριέρας».
Παράλληλα θα διοργανώνονται δωρεάν Μαστογραφίες από την Κινητή Μονάδα της Περιφέρειας Κρήτης και συνεχή ενημέρωση για το μελάνωμα, από τον Όμιλο Εθελοντών κατά του Καρκίνου «ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ».
Η έκθεση γίνεται με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ :
- Ενημερωτικό δελτίο για την Αλγερία (6/2024)
- Δελτίο Οικονομικών και Επιχειρηματικών στην Ισπανία (6/2024)
- TOREAD Outdoor Brands Forum (Πεκίνο)
- Επιχειρηματική Αποστολή στην Πρίστινα, 4-5 Σεπτεμβρίου 2024
- Enterprise Greece – Συμμετοχή στην ΔΕ FOODEX JAPAN , Τokyo 11-14 .3.2025
- Επικαιροποιημένη Χαρτογράφηση Χρηματοδοτούμενων από ΕΕ Έργων σε χώρες Δυτικών Βαλκανίων
- Περιφέρεια Κρήτης: Προσκλήσεις ενδιαφέροντος για τα μέλη μας
- Enterprise Greece: Επιχειρηματική αποστολή στην Σόφια 2024